Category: Хокеј
трагичен крај за младиот голман

НХЛ голман го загуби животот во трагична несреќа , паднал на приватна забава

пред 6 мес.
очигледно полуделе во квебек

Монтреал Канејдиенс за финалето на Стенли Купот нуди карти од 12.илјади долари

пред 7 мес.
доби удар во глава, лекарите не успеаја да го спасат

ВИДЕО: Руски хокеар се сруши на теренот и почина после 3 дена

пред 10 мес.
Далас немаше сила за подвиг

ВИДЕО: Тампа Беј победник во финалето од Стенли Купот

пред 1 година
Ова година нема да има и врвен хокеј

Откажано и СП 2020 во хокеј во Швајцарија

пред 2 години
сега поради коронавирусот

Шведска за прв пат нема да има шампион по 1952 година

пред 2 години
Висината не секогаш дава предност

ВИДЕО: Како 165 см високиот напаѓач на Коламбус го совлада 30 см повисокиот противник во тепачка на лед

пред 2 години
Секогаш победува тимот на Путин

ФОТО: Владимир Путин најдобар стрелец на хокеарски натпревар

пред 2 години
прави чуда и на ледот

ВИДЕО: Петар Чех реди успеси, играч на натпреварот во хокејарското деби

пред 2 години
неверојатно !

Само во Русија: За победа на натпревар, награда калашников (ВИДЕО)

пред 2 години