Категорија: Карате
пред 2 недели

Одличен настап на нашите млади каратисти на СП во Чиле

На 11-тото Светско карате првенство за кадети, јуниори и постари јуниори У21, нашите млади репрезентативци направија одлични резултати, што се меѓу најдобрите во историјата...

пред 3 недели

ФОТОГАЛЕРИЈА: Бојан Костов е екстра класа, Мундијалска бронза во Чиле

Македонија со нов медал од големите натпреварувања, извонреден успех на светското првенство за кадети, јуниори и У21 што се одржува во Сантајо, Чиле за македонското карате. Бојан...

пред 3 недели

Бојан Костов со бронза на кадетското СП во карате во Сантјаго, Чиле

Извонреден успех на светското првенство за кадети, јуниори и У21 што се одржува во Сантајо, Чиле за македонското карате. Бојан Костов освои бронзен медал, во борбата за...

пред 4 недели

Каратистите во Чиле очекуваат добри резултати на светското првенство

Карате репрезентатиците на Македонија пристигнаа во Сантјаго, Чиле каде ќе настапат на XI Светското првенство за кадети, јуниори и постари јуниори У21 кое ќе се одржи...

пред 1 месец

ФОТО: Емил Павлов победи во Премиер лигата во Москва

Емил Павлов (-60 кг) славеше со 3-1 е во финалето на „Карате 1 Премиер лигата во Москва“, го совлада  Турчинот Ерај и го освои златниот медал. Подолго време на некој наш каратист...

пред 1 месец

ФОТО: Емил Павлов елиминираше двајца светски шампиони за финале во Премиер лигата

Македонскиот каратист Емил Павлов е на чекор до голем успех во Премиер лигата. Тој обезбеди пласман во големото финале во категоријата до 60 килограми во Премиер Лигата...

пред 2 мес.

Бронзен медал на таеквондистот Додевски на континенталниот собир

Македонскиот таеквондист, член на ТК Бутел и репрезентативец, Филип Додевски  во категоријата до 87 кг, оствари извонреден успех на Европското првенство до 21 година,...

пред 3 мес.

Каратистите се враќаат со седум медали од Универзијата во Загреб

Успешен настап на карате репрезентацијата на Македонија на Универзијадата во Загреб од каде нашиот национален тим се враќа со седум медали. Бошко Заборски селекторот...

пред 4 мес.

Kарате репрезентација е подготвена за Унивезритетските спортски игри во Загреб

Универзитетска карате репрезентација ги заврши 10-дневните подготовки во Бар и Сутоморе и од 30 јули до 4 август ќе настапи на Европските универзитетските игри на боречки...

пред 4 мес.

Златен медал за Ангела Мојсовска во Умаг

Во Умаг, Хрватска се одржува највисоко рангираниот  светски карате куп организиран од Светската карате федерација (ВКФ),  каратистката на Макпетрол Анѓела Мојсовска,...