Category: Карате
по настапот во дубаи

Емил Павлов со македонските каратисти на прием кај Мојсовски во АМС

пред 4 дена
противникот заслужено победи, сребро е голем успех за македонија

Емил Павлов за дриблинг: Противникот заслужи победа, за мене ова е голем успех !

пред 2 недели
сребро за македонија и емил павлов на светското првенство во дубаи

ВИДЕО: Ова е историскиот успех на Емил Павлов, сребрен медал на светското првенство за Македонија

пред 2 недели
сребрен медал за павлов на светското првенство во дубаи

Емил Павлов стана светски вицешампион во -67 килограми

пред 2 недели
ќе дочека ли македонија ново злато?

Емил Павлов против светскиот првак атакува на нова историја

пред 2 недели
ќе дадам се од себе да си го остварам мојот сон и да станам светски првак

Емил Павлов: Мојот сон е да станам светски првак, не отстапувам од тоа

пред 2 недели
голем успех на македонското карате

ВИДЕО: Емил Павлов ќе се бори за злато на светското првенство во карате !

пред 3 недели
во карате позиција

ФОТО: Каратистката Моника Стефановска тестираше „челична конструкција“ во новиот шопинг центар

пред 1 месец
огромен успех за македонското карате

ФОТО: Медалистите од ЕП во Тампере на прес со директорот на АМС Мојсовски

пред 3 мес.
голема делегација на еуро во финска

Каратистите ќе настапат на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори во Финска

пред 4 мес.
УСПЕШЕН НАСТАП НА МАКЕДОНСКАТА КАРАТИСТКА

Пулексенија Јованоска деветта во Кати на ЛОИ во Токио

пред 4 мес.
летните олимписки игри се на програмата од 23 јули до 8 август

Каратистката Јовановска со вајлд карта на Олимписки игри во Токио

пред 6 мес.
очекуваме добри резултати

ФОТО: Каратистите по Олимписка норма во Париз, бројна и квалитетна делегација

пред 6 мес.
каратистите настапуваат на европско првенство

Каратистите одат по нови медали на Европско првенство, бројна екипа со Емил Павлов како голем адут за медал

пред 7 мес.
жална вест од турција

Почина претседателот на Турската карате федерација и член на Извршниот одбор на WKF

пред 8 мес.
Сериозен настан во „Борис Трајковски“

ФОТО: Макпетрол Скопје доминираше на Државното карате првенство за сениори и сениорки

пред 8 мес.