Category: Карате
Јакупи, Арсовски, павлов, лица кои ја направија македонија горда

ФОТО: Две години од историскиот успех на каратистите во Тарагона

пред 10 мес.
медали од европските игри во баку

ФОТО: Пет години од историскиот успех на каратистите во Баку

пред 10 мес.
формата мора да се одржи и во услови на карантин

ВИДЕО: Доближи и се ако можеш, каратистката Моника Стефановска вежба во самоизолација

пред 11 мес.
Очекувана одлука

Одложен квалификацискиот карате турнир за игрите во Токио 2020

пред 1 година
ковид - 19 го диктира календарот и очекувањата

Еспинос: Светската карате федерација ја следи ситуацијата и се подготвува за сите сценарија пред Токио

пред 1 година
Поради состојбата со Коронавирусот

Официјално: Одложени се квалификациите на каратистите за ЛОИ во Токио

пред 1 година
и каратистите ќе одмараат

Европското првенство во Баку ја загуби борбата со Ковид-19

пред 1 година
По освјувањето на Премиер лигата во Салцбург

ФОТО: Каратистот Емил Павлов на прием во Агенцијата за млади и спорт

пред 1 година
македонија на пиедесталот со златен медал во салцбург

ВИДЕО: Емил Павлов на пиедесталот со сите шампиони од Салцбург

пред 1 година
Од премиер лигата во карате....

ВИДЕО/ФОТО: Емил Павлов со златно одличје се враќа од турнирот во Салцбург

пред 1 година
павлов во полуфиналето беше подобар од првиот на светската ранг листа

Павлов: Кресченцо еднаш го победив, зошто не повторно, Салцбург е мој среќен град!

пред 1 година
финалето е во недела

Премиер Лига: Емил Павлов победи четири противници и закажа финале во Салцбург

пред 1 година
Овие момци ја направија Македонија горда

ФОТО: АМС ги прими „бронзените“ каратисти од ЕП во Будимпешта

пред 1 година
Нова бронза за Македонија

ФОТОГАЛЕРИЈА: Успешен настап на младите каратисти на ЕП во Будимпешта

пред 1 година
Нов успех на нашиот млад каратист

Бојан Костов освои бронзен медал на ЕП во Унгарија

пред 1 година
успешна година за каратето

ФОТО: Карате федерацијата ги прогласи најдобрите за 2019 година

пред 1 година