Категорија: Кошарка
пред 7 часа

ВИДЕО: Атланта го запре Денвер, победа за Лејкерс против Торонто

Атланта го шокираше Денвер со 125-121, со ова заврши серијата од четери победи на Нагетс кој изненадувачи одигра лошо. Тре Јанг блескаше на средбата со 42 поени, Атланта ја...

пред 20 часа

Со една добра четвртина не се стигнува до победа, МЗТ поразен кај Хелиос

МЗТ Скопје е минимално поразен од Хелиос Домжале со 78-76 во натпревар со неизвесна завршница, македонскиот шампион одигра одлично во последната четвртина но недоволно...

пред 1 ден

МЗТ Скопје Аеродром на теренот на Хелиос атакува на шеста победа во АБА 2

Македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром вечерва од 19 часот гостува кај Хелиос Домжале во натпревар од 7 коло од АБА 2 лигата. „Против себе имаме тим кој оваа...

пред 1 ден

Македонија идната година домаќин на Европското кошаркарско првенство

Европското првенство за кошаркари до 16 години, А дивизија идната година ќе се одржува во Македонија. Кошаркарската федерација информираше дека ќе биде домаќин на шеснаесетте...

пред 1 ден

ВИДЕО: Јута го растури Голден Стејт, шок пораз за Торонто

Јута Џез ја продолжи лошата серија на Голден Стејт во новата сезона во НБА лигата. Вориорс загубија со 122:108 по што останаа на последното место на табелата во Западната...

пред 2 дена

ВИДЕО: Леброн Џејмс и ЛА Лејкерс немоќни пред шампионот

Торонто Репторс го совлада ЛА Лејкерс со 113:104 и покрај солидната партија на Леброн Џејмс кој мечот го заврши со 13 поени, 13 скокови и 15 асистенции, Ентони Дејвис беше најефикасен...

пред 2 дена

ВИДЕО: Јокиќ со кош на 2,4 секунди до крајот му донесе победа на Денвер

Србинот Никола Јокиќ е херојот кај Денвер во победата над Минесот со 100-98 по едно продолжение, тој погоди за два поени на 2,4 секунди до крајот и му донесе победа на својот...

пред 3 дена

Нов малер за Гордон Хејворд, заработи скршеница на раката

Кошаркарите на Бостон Селтикс по пауза од 8 години славеја на гостувањето кај Сан Антонио со убедливи 20 поени разлика, но оваа победа е во сенка по новата повреда на Гордон...

пред 3 дена

ВИДЕО: Дончиќ доби шамар од тренерот, реакцијата беше интересна …

Лука Дончиќ е еден од најдобрите млади играчи во светото, со Далас руши рекорди во НБА лигата каде блеска на секој натпревар. Интересна стуација се случи на средбата...

пред 3 дена

ВИДЕО: Далас ја продолжи кризата на Мемфис, Дончиќ со ново шоу

Лука Дончиќ со 24 поени, 14 скокови и 8 асистенции го предводеше Далас до победата над Мемфис од 138:122 и со ова Маверикс се искачија на третото место на табелата во Западната...