Category: Кошарка
Синот на легендарниот Пеце Наумоски

ФОТО: Михаил Наумоски е новата аквизиција на МЗТ Скопје Аеродром

пред 4 дена
Ѕвезда во подем

ФОТО: Ненад Димитријевиќ втор најдобар млад играч во Еврокупот

пред 5 дена
Богата НБА ноќ

ВИДЕО: ЛА Лејкерс славеа во дербито со Хјустон, Бруклин подобар од Денвер

пред 5 дена
Во домашното кошаркарско првенство

МЗТ Скопје Аеродом го почести Вардар со „стотка“ во заостанатиот меч од 3 коло

пред 5 дена
победнички поени на Си Џеј Меколум

ВИДЕО: Портланд во последните 10 секунди го совлада Торонто, конечно победи и Вашингтон на свој паркет

пред 6 дена
Искусната американка со нов клуб

Македонската репрезентативка Бонер ќе игра за Елицус Рамла во Израел

пред 6 дена
Кошаркарките ќе се подготвуваат во Охрид

Ѓоровиќ го објави поширокиот список за последниот квалификациски турнир

пред 6 дена
Повредата е сериозна

Лоши вести за Атланта, Богдановиќ скршил коска во коленото (ВИДЕО)

пред 7 дена
Шампионот е во добра форма

ВИДЕО: Ла Лејкерс лесно до гостински триумф кај Хјустон

пред 7 дена
Во НЦАА лигата во САД

ВИДЕО: Јакимовски со личен рекорд во поразот на Вашинготн кај Стенфорд

пред 1 нед.
Трет триумф по ред за „Маверикс“

ВИДЕО: Лука Дончиќ со трипл-дабл го предводеше Далас до победа над Орландо

пред 1 нед.
Навивачите на Атланта во шок

ВИДЕО: Двојна повреда на Богдан Богдановиќ во дуелот со Шарлот

пред 1 нед.
ПОТСЕТИ НА НАЈДОБРИТЕ ДЕНОВИ

ВИДЕО: Стеф Кари неверојатен со 38 поени го реши ЛА Клиперс, Хјустон со 42 разлика подобар од Орландо

пред 1 нед.
скромен учинок на македонскиот интернационалец

НЦАА: Вашингтон победи, Јакимовски имаше епизодна улога во победата на својот тим

пред 1 нед.
Веднаш беше изолиран

ФОТО: Дозна за време на натпревар дека е позитивен на Ковид-19, кошаркар на Филаделфија во шок

пред 1 нед.
една лоша и една добра вест од нба

Во НБА има нови позитивни на Ковид-19, познато е дали ќе има одложување на натпреварите

пред 1 нед.