Категорија: Одбојка
пред 2 недели

Македонските одбојкари со историско 21 место на ЦЕВ листата

Македонската машка одбојкарска репрезентација го оствари најдобриот пласман во историјата, откако на најновата ранг листа на ЦЕВ, скокна две места и сега е 21-ва континентална...

пред 4 недели

Бразил доминатно стигна до нова титула во Светскиот куп

Машката одбојкарска селекција на Бразил го освои златниот медал на Светскиот куп (СК), кој се одржа во Јапонија, на кој забележаа максимален број на победи, односно 11...

пред 1 месец

Македонија на најновата одбојкарска листа е 21 европска сила

Македонската репрезентација се искачи две позиции на најновата ранг-листа на Европската одбојкарска конфедерација и сега е на 21-то место. Одличниот настап на неодамна...

пред 1 месец

ВИДЕО: Еуфоричен пречек за Европските прваци во Белград

Одбојарската репрезентација на Србија се врати дома по освојувањето на Европското сениорско првенство. Србија во големото финале на ЕП ја совлада Словенија со 3:1. На...

пред 1 месец

ВИДЕО: Неверојатна прослава на титулата во соблекувалната на Србија

Србија ја победи Словенија во финалето на ЕП во одбојка со 3-1, никој не ги очекуваше Србите на финалниот меч, но тие импресионираа и заслужено се Европски шампиони. Прославата...

пред 1 месец

ВИДЕО: Србинот Урош Ковачевиќ МВП на ЕП во одбојка

Србија е Европски првак во одбојка, во финалето ја победи Словенија со 3-1, Урош Ковачевиќ од Србија е МВП на континенталниот собир. Ковачевиќ во финалето имаше 20 поени,...

пред 1 месец

ЕП Одбојка: Србија е првак на Европа !

Србија е нов Европски првак во одбојка, во финалето ја победи Словенија со 3-1 во сетови. Во Берси, Србија славеше со  19:25, 25:16, 25:18 и 25:20 по сетови. Ова е трето злато на континенталните...

пред 2 мес.

Србија и Словенија во трка за европско злато

Одбојкарските репрезентации на Србија и Словенија денес од 17:30 часот ќе го одиграат финалето на Европското првенство во Париз. Во финалето, одбојкарите на Србија се...

пред 2 мес.

Одбојкарите на Вардар се среќаваат со Млади Радник од Пожаревац

Одбојкарите на Вардар вечерва во СРЦ „Кале“ го пречекуваат тимот на Млади Радник од Пожаревац. Овае пријателски натпревар меѓу двете екипи кои се подготвуваат за новата...

пред 2 мес.

ВИДЕО: Непристојно однесување на навивачите од Србија за време на минута молчење

Српските навивачи се однесуваа непристојно за време на едноминитното молчење пред натпреварот со Франција на Еп во одбојка во Берси. Пред почетокот на полуфиналето...