Category: Одбојка
ОФм доби уште една бикта

Македонија домаќин на завршниот турнир во „Сребрената лига“

пред 5 дена
Уште една потврда за квалитетот на Ѓорѓиев

ВИДЕО: Најдобриот поен во евроквалификациите го има капитенот на Македонија

пред 1 месец
По 10 000 евра за секој играч

Одбојкарите од Владата бараат иста премија како фудбалерите за пласманот на ЕП

пред 1 месец
заслужена награда по пласманот на еуро

Одбојкарската федерација парично ќе ги награди репрезентативците за пласманот на ЕУРО

пред 1 месец
ЕВРОПСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА ЈА ОДБРА ФОТОГРАФИЈАТА НА НЕДЕЛАТА

ФОТО на неделата, прославата на одбојкарите по победата над Турција и пласманот на ЕУРО

пред 1 месец
ова ќе биде прекрасно спортско лето

Ѓорѓиев: „Експлодиравме“ играме светска одбојка, заслужено сме на ЕУРО!

пред 1 месец
„експлозија“ од радост

ВИДЕО: Победничкиот поен на одбојкарите, Македонија повторно ќе игра на Европско првенство

пред 2 мес.
вака треба да се брани и сака македонија

ВИДЕО: Коментаторот Стојановски има нова порака, политичари учете од спортистите !

пред 2 мес.
капитенот на одбојкарската репрезентација со порака

ВИДЕО: Браќата Ѓорѓиеви со најверниот навивач Кипре, имаат и порака за вас!

пред 2 мес.
вака се слави пласман на еуро !

ФОТО/ВИДЕО: Одбојкарите слават, Македонија на ЕУРО по втор пат!

пред 2 мес.
МАКЕДОНИЈА ПО ВТОР ПАТ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО!

ВИДЕО: Ечи „Бисер балкански“, Македонија се радува на пласман на одбојкарското ЕУРО !

пред 2 мес.
одбојкарите одат повторно на еуро

Љафтов: Покажавме дека вредиме, покажвме дека заслужуваме пласман на ЕУРО

пред 2 мес.
МАКЕДОНИЈА НА ЕУРО ПО ВТОР ПАТ !

ВИДЕО: Македонските одбојкари по втор пат одат на ЕУРО, Турција падна со 3-1!

пред 2 мес.
уште еден сет и одиме на еуро !

ВИДЕО: Македонија на сет до пласман на ЕУРО, неверојатна игра на „Спартанците“ против Турција !

пред 2 мес.
квалификации за еуро

ВИДЕО: Турција израмни, Македонија игра храбро и борбено

пред 2 мес.
„спартанците“ маестрални

ВИДЕО: Македонија води против Турција по првиот сет, чекор поблиску до ЕУРО !

пред 2 мес.