Category: Одбојка
„спартанците“ маестрални

ВИДЕО: Македонија води против Турција по првиот сет, чекор поблиску до ЕУРО !

пред 3 мес.
ова е „математиката“ за пласман на еуро

Македонија има две сигурни опции за пласман на ЕУРО на дуелот со Турција вечерва во Скопје

пред 3 мес.
саботна одбојкарска „треска“ за македонија

Љафтов: Против Турција да го дадеме најдоброто, ЕУРО е наша цел во овие квалификации

пред 3 мес.
чекор поблиску до еуро

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија успеа, максимална победа против БиХ за чекор поблиску до ЕУРО

пред 3 мес.
триумф против бих со макисмален резултат

ВИДЕО: Победничкиот поен на Македонија против БиХ, чекор напред кон ЕУРО

пред 3 мес.
настапот на еуро е се поблиску, македонија максимална против бих

ВИДЕО: Одбојкарите максимални против БиХ, победа со која сме чекор поблиску до ЕУРО

пред 3 мес.
уште еден сет и чекор поблиску до еуро

ВИДЕО: Македонија води со 2-0 против БиХ, уште еден сет и планот е исполнет

пред 3 мес.
засега резултатски одлично против бих

ВИДЕО: Македонија поведе против БиХ, предност за „Спартанците“ по првиот сет

пред 3 мес.
макисмална победа против босна е императив на одбојкарите

Македонија против БиХ , победа единствена опција за пласман на ЕУРО

пред 3 мес.
покажавме карактер и желба за победа

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија храбра, освои сет, но Турција запиша победа

пред 3 мес.
шансите за настап на еуро се големи, утре ПРОТИВ бОСНА НА ПОБЕДА

ВИДЕО: Македонија по 90 минути борба загуби од Турција, освоивме еден сет против фаворитот

пред 3 мес.
Во групата Ц од евроквалификациите

Турција не загуби ни сет против БиХ, Македонија падна на второто место

пред 3 мес.
турција следна на менито на нашите одбојкари

Ѓорѓиев: Најважно е дека победивме, сега ќе се подготвуваме за дуелот со Турција во среда

пред 3 мес.
СЛЕДЕН ПРОТИВНИК Е ТУРЦИЈА ВО СРЕДА

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонските одбојкари тргнаа со победа, падна БиХ во Скопје

пред 3 мес.
ПО 105 МИНУТИ ИГРА ПОБЕДА ПРОТИВ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

ВИДЕО: Победничкиот поен на „спартанците“ против БиХ, почетен триумф на патот кон второто ЕУРО

пред 3 мес.
победа која го отвара патот кон европското првенство

ВИДЕО: Македонија запиша победа против БиХ, чекор поблиску до одбојкарското ЕУРО

пред 3 мес.