Category: Олимпизам
ја одбранија титулата

Бразил ја одбрани олимписката титула по продолжението против Шпанија

пред 5 мес.
се реваншираа за поразот во рио

Карабатиќ и Французите го освоија олимпиското злато по драмата против Данска

пред 5 мес.
нема да биде атлетичар со најдолг стаж

Атлетичарот се пензионира по рекордни осум Игри, бидејќи неговата дисциплина ќе биде укината

пред 5 мес.
никој како французинот

Доминација! Никола Карабатиќ собори уште еден рекорд на Олимписките игри!

пред 5 мес.
стануваат одлични во спринтерските дисциплини

Сензационалните Италијанци уште еднаш изненадија во спринтот: Италија победник на штафетата на сто метри

пред 5 мес.
се уште има надеж за медал преку репасажот

Нуров загуби во четвртфиналето, теоретски во игра за медал во Токио

пред 5 мес.
каков меч во токио, словенците загубија, франција во финале

ВИДЕО: Дончиќ запиша трипл-дабл, Франција во финале по драматичната победа против Словенија

пред 5 мес.
шанса за втор медал бараме преку борачот нуров

Борачот Нуров го дозна противникот во Токио, борбата закажана утре, Македонија сака нов медал во Токио

пред 5 мес.
американците досега со најмногу медали, но кина е прва на листата

ФОТО: Кина доминира на игрите во Токио, на вторто место САД

пред 5 мес.
се беше решено во последната четвртина

Токио: Кошаркарките на Србија со чудесен пресврт до полуфиналето на Олимпијадата

пред 5 мес.
На ЛОИ во Токио

ВИДЕО: Норвежанецот Вархолм постави нов светски рекорд на 400 метри со пречки

пред 6 мес.
тој е број еден играч

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Тој е пример за децата, чудно е што реагираше така

пред 6 мес.
словенецот импресиониран по победата против германија

Дончиќ: Земја од два милиони сме, а имаме полуфинале на Олимписки игри (ФОТО)

пред 6 мес.
американците ја потврдија фаворитската улога

Дрим тимот на САД во полуфинале, бадијала 38-те поени на Рубио, Шпанија во аут

пред 6 мес.
историски резултат за норвежанецот

ВИДЕО: Ова е „најлудата“ трка на 400 метри со пречки Вархолм се надмина за светски рекорд

пред 6 мес.
ГО ПОДОБРИ СОПСТВЕНИОТ РЕКОРД ЗА ИСТОРИСКИ РЕЗУЛТАТ

ВИДЕО: Вархолм постави нов светски рекорд на 400 метри со пречки, неверојатен резултат на Норвежанецот

пред 6 мес.