Category: Олимпизам
Двајца кандидати

МОК денеска избира нов претседател, кандидатурата на Војнеска -Зикова поништена во„пет до дванаесет“

пред 6 мес.
ако не се најде вакцина за Ковид-19...

Олимписките игри во Токио се пред ново откажување

пред 9 мес.
потврди директорот на организацискиот одбор

Олимписките игри во Токио се наоѓаат пред ново одложување

пред 10 мес.
Легендарниот британски атлетичар ја опиша величината на Болт

„Болт е како Али во атлетиката, нема да се роди повторно некој сличен на него“

пред 11 мес.
јапонија нема да дозволи игри со ризик

Токио се закани: Доколку нема „контрола“ врз Ковид-19 ќе нема Олимписки игри во 2021

пред 12 мес.
најава од професор од единбург

Олимписките игри во Токио нема да се одржат доколку не се најде вакцина за Ковид-19

пред 1 година
Сериозна сума на пари оди во „неповрат“

Организаторот на ЛОИ во Токио ги брои загубите, прогнозата е 2,5 милијарди евра

пред 1 година
официјалното име токио 2020 останува во сила

ОФИЦИЈАЛНО одреден и датумот: Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до 8 август 2021

пред 1 година
Беше фаворит за злато за Токио 2020

Потвредено: Освојувач на олимписки медал позитивен на коронавирус

пред 1 година
одложувањето јапонците ќе ги чини дополнителни 2.7 милијарди долари

Летните олимписки игри во Токио 2021 ќе бидат вторите најскапи во историјата

пред 1 година
јапонија и иок најдоа решение

Олимписките игри во Токио се одложуваат за 2021 година

пред 1 година
Додека Јапонија цврсто стои на ставот за одржување

Извесно е одложувањете на ЛОИ во Токио, тврди член на Извршниот олимписки комитет

пред 1 година
Многу веројатно игрите во Токио нема да се одиграат

Канада ги бојкотира Олимписките игри доколку се одржат годинава, Австралија со порака до ИОК

пред 1 година
МОК е тој што ќе одлучи

Светската атлетска федерација бара да се одложат игрите во Токио

пред 1 година
Легендарниот спринтер има свое видување на целата ситуација

Карл Луис со предлог до ИОК за Олимписките игри во Токио

пред 1 година
Следниот месец клучен за конечна одлука

Откажување на ЛОИ во Токио не е на агендата, но извесно е одложување  

пред 1 година