Категорија: Останати спортови
пред 9 мин.

О’Саливен со трета титула во серија на Мастерсот во Шангај

Во финалето на Мастерсот во Шангај, Рони О’Саливан го совлада Шон Марфи со 11: 9 во фрејмови и славеше трета година по ред на овој турнир. Исклучително интересен натпревар...

пред 1 ден

Фреири: За Хабиб еден удар е доволен

Двократниот првак на Белатор, Бразилецот Патрисиу Фреири, е сигурен дека може да го нокаутира непоразениот УФЦ првак Хабиб Нурмагомедов. 32-годишниот Фреири кој се бори...

пред 2 дена

ФОТО: Шкупи со Левески ќе атакува на групна фаза во Лига на шампионите

Еден од најдобрите играчи во историјата на македонскот футсал, Зоран Левески кариерата одлучи да ја продолжи во Шкупи. Левески преставува големо засилување за тимот...

пред 2 дена

Марфи по пауза од 11 години повторно е во финалето на Мастерсот во Шангај

Светскиот шампион во снукер од 2005 година Шон Марфи е прв финалист на мастерсот во Шангај. Англичанецот во полуфиналето го совлада Марк Ален од Северна Ирска со 10-3 во...

пред 4 дена

Мекрегор со опомена до Пориер

Дастин Порие не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ минатиот викенд, откако загуби од Хабиб Нурмагомедов во третата рунда. Сепак, Порие...

пред 6 дена

ВИДЕО: Хабиб со провокацја до ММА легендата Сент Пјер

Хабиб Нурмагомедов се подсмева со канадската ММА легенда Жорж Сент Пјер. Ветеранот имаше прилично скандалозно интервју непосредно пред УФЦ 242. Поранешниот шампион...

пред 6 дена

УФЦ: Не е прашање дали, прашање е кога ќе биде реваншот меѓу Мегрегор и Нурмагомедов

Борецот од Дагестан, Хабиб Нурмагомедов  беше доминантен над Џастин Порие кого исто како и Конор Мекгрегор го победи со „давење“ . Конор Мегрегор не чекаше многу, веднаш...

пред 1 нед.

Државни награди „8 Септември“: Драган Стојановски доби награда за животно дело

Собранието на Република Македонија и Агенцијата за млади и спорт, ги врачија годинешните државни награди „8 Септември“ за посебни остварувања во спортот. Посебна награда...

пред 1 нед.

ФОТО: Мекгрегор го предизвикива Нурмагомедов на реванш и тоа на негов терен

Конор Мегрегор не чекаше многу, веднаш по победата на Хабиб Нурмагомедов против Џстин Порие го предизвика на реванш и тоа Москва. Мекгрегор веќе еднаш загуби од Хабиб,...

пред 1 нед.

УФЦ: Нурмагомедов на спектакуларен начин го победи Порие (ВИДЕО)

Борецот од Дагестан, Хабиб Нурмагомедов  беше доминантен над Џастин Порие кого исто како и Конор го победи со „давење“ . Нурмагомедов беше неворјатен, едноставно го...