Категорија: Останати спортови
Со една победа му порасна рејтингот

Мекгрегор се искачи за две места на општата ранг-листа на УФЦ борците и сега е 11-ти

пред 1 ден
Мекгрегор им се потпишувал и на чевлите на навивачите

ВИДЕО: Како Мекгрегор ја прослави победата со своите навивачи во ноќен клуб

пред 4 дена
Дејна Вајт не го менува мислењето

Дејна Вајт: Реваншот меѓу Хабиб и Конор ќе биде најголемиот меч во историјата

пред 4 дена
Ќе има ли реванш?

Нурмагомедов постариот кажа под кои услови ќе има реванш меѓу Хабиб и Мекгрегор

пред 5 дена
прва изјава на „Каубој“

ФОТО/ВИДЕО: Бабата на Сероне го гушна Мекгрегор, па го утеши претепаниот внук

пред 5 дена
конор доминантен

ВИДЕО: Спектакуларно враќање на Мекгрегор, Сероне нокаутиран за 40 секунди

пред 5 дена
Се подготвува нов меч меѓу Хабиб и Мекрегор

ВИДЕО: Дена Вајт го најавува најголемото шоу во историјата на УФЦ

пред 6 дена
Ирецот секогаш зема повеќе

Познато колку ќе заработи Конор Мекгрегор од мечот со Сероне

пред 2 недели
Брејди размуслува за продожување на кариерата

Најдобриот играч во историјата на НФЛ разгледува две опции

пред 2 недели
Мекгрегор брзо заборави како изгледаше по борбата со Нурмагомедов

Мекгрегор: Нурмагомедов се тресе од страв од нашиот реванш

пред 3 недели
Сепак, немојте да се обложите на повозрасната

ВИДЕО: Бизарна ММА борба меѓу 12-годишна Јапонка со двојно повозрасна противничка

пред 3 недели
Спектакл во најава

Дејна Вајт: Луѓето веруваат дека Фергусон е тој што ќе го победи Нурмагомедов

пред 3 недели
Вели дека секогаш се бори за Кливленд и за Хрватска

Стипе Миочиќ: Се гордеам со петте титули во изминатата деценија

пред 3 недели
пред мечот со Сероне

Тренерот на Мекгрегор: Конор никогаш не бил подобро подготвен од сега

пред 3 недели
извонреден подвиг

ФОТО: Илина Арсова ја заврши мисијата која си ја постави пред себе !

пред 3 недели
Федор ја доби битката на ветерани

ВИДЕО: Федор Емилијаненко го разнесе Квинтон Џексон

пред 4 недели