Category: Останати спортови
Битолчанецот половина век беше активен во спортот

Тажна вест за кик – боксот во Македонија, почина легендарниот Златко Неделковски

пред 3 мес.
претседателот на русија ќе се сретне по втор пат со дагестанецот

ФОТО: Путин и Нурмагомедов ќе се сретнат по втор пат

пред 3 мес.
Нема да се игра со заштитни маски

Нов Ковид-19 протокол за спортот во Македонија – тестови пред секој натпревар

пред 3 мес.
Вардаровиот голман не е во изолација поради Ковид-19

Борко Ристовски: Имав непристојни понуди за идниот МОК, закани, но ја утнале адреата

пред 3 мес.
НАЈАВЕНИ И КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ

Изборното Собрание на МОК пред скандал, тоа е фамилијарен бизнис и приватна забава

пред 3 мес.
сака да се изолира...

ВИДЕО: Хабиб Нурмагомедов се враќа во планините, во родното село без интернет и телефон

пред 3 мес.
Фотографијата која го обиколи светот

ФОТО: Хабиб и неговиот татко – една слика милион зборови

пред 3 мес.
Емоционална победа

ВИДЕО: Семоќниот Хабиб го совлада Гејчи, го одбрани шампионскиот појас па најави пензија

пред 3 мес.
на социјалните мрежи се коментира „измамата“

ФОТО: Хабиб „паднал“ на мерењето, скандал пред спектаклот во УФЦ

пред 3 мес.
ЕРАТА НА ВАСИЛ ТУПУРКОВСКИ ЗАВРШУВА, МОК ДОБИВА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Александра Војнеска и Даниел Димевски во трка за претседателското столче во МОК

пред 3 мес.
значаен јубилеј

Пред 100 години млади, но амбициозни луѓе го формирале првото спортско друштво во Делчево

пред 3 мес.
на американката и е потребен адреналин

ВИДЕО: Легендарната скијачка Линдзи Вон плива со јато ајкули

пред 3 мес.
Активностите ќе се одвиваат во отворена и слободна атмосфера

„Заиграј со нас“ – проект за деца со атипичен развој во СЦ „Јане Сандански“

пред 3 мес.
сите погледи свртени кон моника стефановска

ВИДЕО: Каратистката Моника Стефановска тренира напорно, тоа е нејзин стил на живот

пред 3 мес.
сака да го собори светскиот гинисов рекорд

ВИДЕО: Давид Ѓоргоќески има само 17 години и за еден час направи 2604 склекови

пред 3 мес.
неверојатен потег за деби победа

ВИДЕО: Нокаут во УФЦ кој се прераскажува

пред 3 мес.