Категорија: Пливање
се заблагодари за поддршката

Нашиот херој Марко: Не се предавам ќе се обидам повторно !

пред 7 мес.
Ден за одмор на СП во Бразил

Стојаноски го освои десетото место во финалето на 800 метри слободно

пред 7 мес.
за прв пат на 10 километри

Охрид домаќин на трка во рамките на ФИНА светската серија

пред 7 мес.
Младиот Пејчиновски е победникот на денот

Марко го победи ветерот но по скоро пет часа во вода мораше да се откаже!

пред 7 мес.
Треба да помине 64 километри

ВИДЕО: Марко Пејчиновски го започна храбриот подвиг во Охридското езеро

пред 7 мес.
Трета шанса за медал на СП во Бразил

ВИДЕО: Стојаноски избори пласман во финалето на 800 метри слободно

пред 7 мес.
освои седмо и осмо место

ВИДЕО: Стојаноски е херој, исплива четири трки за еден ден на Светското првенство во Бразил

пред 7 мес.
уште еден солиден настап на Македонецот во Сао Пауло

ВИДЕО: Стојаноски го освои 7. место на 400 метри мешано на СП

пред 7 мес.
добар пласман

ВИДЕО: Стојаноски го освои 8. место во финалето на 200 метри на Мундијалот за глуви

пред 7 мес.
Напорен ден за македонскиот пливач на СП во Бразил

ВИДЕО: Стојаноски ќе плива за медал на 400 метри мешано и на 200 метри слободно

пред 7 мес.
НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО БРАЗИЛ

Стојаноски се пласираше во финалната трка на 200 метри слободно

пред 7 мес.
Поздрав до читателите на Дриблинг од далечното Сао Пауло

Македонската гордост, Андреј Стојаноски со високи амбиции на СП во Бразил

пред 7 мес.
На Охридскиот маратон

Рејмонд победи, Евгениј Поп Ацев го освои второто место

пред 7 мес.
32. издание на маратонот

Охридскиот маратон утре со 22. пливачи и награден фонд од 15.000 долари

пред 7 мес.
Ќе плива за големиот празник на 28 август

Марко најави нов храбар подвиг: Се глеаме на целта, Господ да ни поможит, мене и на сите!

пред 7 мес.
на 10 километри

Охрид утре домаќин на Олимписки пливачки маратон и Македонски куп

пред 8 мес.