Category: Ракомет
Денеска ќе исрчаат во сала

Начевски и Николов со прва олимписка задача во Токио

пред 20 часа
Уште еден хрват во Битола

Официјално: Јосип Божиќ Павлетиќ е ново засилување за Еурофарм Пелистер

пред 2 дена
Одличен распоред

Вардар 1961 ќе се „изнаигра“ дома на почетокот од новата сезона во ЛШ

пред 2 дена
НЕ МОЖАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ХОТЕЛ

Данците револтирани од условите во Токио: Не гледаме смисла во одржување на ваквите Олимписки игри

пред 3 дена
интелегентен сум и ја „читам“ играта, го „читам“ натпреварот

ФОТО: Кубанецот Табоада очекува победи со Еурофарм Пелистер, сакам да играм „еден на еден“

пред 4 дена
Македонскиот репрезентативец го напушти Вардар 1961

Официјално: Димитар Димитриоски ново засилување за Еурофам Пелистер 2

пред 5 дена
црвено-црните ги започнаа подготовките

ФОТО: Вардар 1961 го одработе првиот тренинг во Златибор

пред 5 дена
битолчани со одличен состав ќе го „напаѓаат“ вардар

ФОТО: Еурофарм Пелистер го потврди тимот за новата сезона

пред 6 дена
РЕПРЕЗЕНТАТИВНИ ИМИЊА МЕЃУ ЗАСИЛУВАЊАТА

Битолчани го градат и вториот тим: Четири одлични засилувања за Еурофарм Пелистер 2

пред 1 нед.
ВО РАМКИ НА ЕХФ ШАМПИОНАТОТ ВО СКОПЈЕ

Нашите млади ракометарки подобри од Финска- утре за петтото место против Исланд

пред 1 нед.
На ЕХФ шампионатот за ракометарки до 19 години

Македонија против Финска за нова победа

пред 1 нед.
ново засилување за битолчани

Филип Ивановски нов член на Еурофарм Пелистер

пред 1 нед.
ќе се плати котизацијата до 27 јули

Вардар ќе ја плати котизацијата од еден милион евра и ќе игра во Европа следната година

пред 1 нед.
Се зголемува конкуренцијата во првата лига

Живко Мукаетов и Кирил Лазаров го промовираа новиот мак-клуб РК Алкалоид

пред 3 недели
депозитот го откажа металург од настап во европа

Металург нема да игра во Европската лига поради 50.000 евра

пред 3 недели
тимот од автокоманда доби млад и перспективен голман

Металург се засили со млад голман од Еурофарм Пелистер

пред 3 недели