Категорија: Ракомет
пред 5 часа

Поповски и донесе реми на Македонија против Италија

Македонската машка ракометна репрезентација одигра нерешено против Италија 26:26 во вториот пријателски натпревар на турнирот во Ескишехир кој е дел од ЕХФ неделата. Мартин...

пред 13 часа

Македонија на втор тест во Турција, подмладениот состав ќе се докажува против Италија

Машката ракометна репрезентација на Македонија вчера запиша победа над Турција со 26-23 во Ешкишехир,натпревар во рамки на ЕХФ  неделата, вечерва ќе играме со Италија...

пред 1 ден

Младите ја покажаа силата, Турција поразена со три разлика

Машката ракометна репрезентација на Македонија запиша победа над Турција со 26-23 во Ешкишехир, турнир во рамки на ЕХФ  неделата. Иако Македonија настапи во комбиниран...

пред 1 ден

Русија без Дибиров во ЕХФ неделата, вардаровото крило ќе го пропушти и дуелот со Мешков ?

Тимур Дибиров остана во Скопје со цел да ја санира повредата а во составот на Русија не е ни Сергеј Горбок. Селекторот на Русија и тренер на РК Вардар, Кокшаров го скрати...

пред 2 дена

Пешевски: Потегот за подмладување на селекторот е добар

Македонија утре и задутре во Ешкишехир ќе одигра две средби (утре и задутре) против домаќинот Турција и Италија во рамки на ЕХФ неделата. Селекторот Данило Брестовац...

пред 2 дена

Брестовац: Без подмладување Македонија ќе биде во тешка „дупка“

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац со подмладен состав ќе настапи на турнирот во Турција против домаќинот и Италија. Во составот...

пред 2 дена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Некоја нова енергија, ракометната репрезентација подмладена против Турција и Италија

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска патува за Турција каде ќе одигра една  средба со селекцијата на оваа земја  но и Италија во рамки на ЕХФ неделата. Репрезентацијата...

пред 2 дена

Во продажба билети за дуелите со Мешков и со Кјелце во Лигата на шампионите

Македонскиот и Европски шампион Вардар, од денеска ги пушти во продажба билетите за дуелите во ноември во Лигата на шампионите, мечеви против Мешков Брест и Кјелце. Од...

пред 3 дена

Атмосферата во Вардар не е добра, ракометарите не се задоволни од Кокшаров

Вардар загуби  во Унгарија од Веспрем со 39-30 во рамки на 5. коло од шампионската лига. За „црвено-црните“ ова беше втор последовен пораз по оној од Кил минатиот викенд. Убедливиот...

пред 3 дена

ВИДЕО: Неверојатниот гол на Маџовски трет најубав во Лигата на шампионите

Ракометарите на Еурофарм Работник го забележаа четвртиот пораз сезонава на домашен паркет, загубија од Татран Прешов со 23-24 кој ги освои првите бодови во Лигата на шампиони. Мала...