Category: Ракомет
Измени во ракометната Суперлига

РФМ: Нов систем на натпреварување во Суперлигата

пред 1 нед.
ВЕСПРЕМ ГО СОВЛАДА ГОЛЕМИОТ РИВАЛ ВО ФИНАЛЕТО НА КУПОТ

Дејан Манaсков има причина за задоволство, освои трофеј со Веспрем

пред 1 нед.
ковид-19 проблеми во регионалната ракометна лига

СЕХА: Одложен натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и ППД Загреб

пред 1 нед.
романија е фаворит, но македонија бара изненадување

Симовски ги започна подготовките и порача :За пласман на Мундијалот потребна е беспрекорна игра

пред 1 нед.
Управниот одбор на РФМ одлучи

Ракометарите и ракометарките на Македонија наскоро ќе ги добијат најавените премии

пред 1 нед.
Измени по однос на системот за натпревари

РФМ одлучи: Вардар и Е. Пелистер од прво коло во Супер лигата, бројот на странци се намалува

пред 1 нед.
Одлично издание на македонската репрезентативка

Ристовска блескаше , ЦСКА на Ф4-турнирот во ЛШ

пред 2 недели
возбудлив финиш

Охрид во драматичен финиш стигна до бод со Еурофарм Пелистер 2

пред 2 недели
битолчани супериорни во скопје

Еурофарм Пелистер го понижи Металург среде Скопје со десет разлика

пред 2 недели
неизвесни натпревари во домашниот шампионат

Тиквеш запиша победа против Голден Арт КЛ7, тесна победа на Младост против Работнички

пред 2 недели
По рекордот во ЛШ и победата над Кјелце

Кире Лазаров: Секогаш си поставувам високи цели, ги сакам предизвиците

пред 2 недели
По елиминацијата во Лигата на шампионите

Алушовски: Се обидовме со седум на шест, но во овој момент Веспрем е многу подобар тим од Вардар

пред 2 недели
Реваншот донесе нова доминација на тимот на Мансков

ВИДЕО: Вардар 1961 го заврши настапот во ЛШ, по убедливиот пораз од Веспрем

пред 2 недели
Веспрем игра како по ноти

ВИДЕО: Ништо од чудо, Вардар 1961 пред елиминација во Лигата на шампионите

пред 2 недели
Осминафинален реванш

ФОТО: Вардар 1961 без Талески и Кантегрел ќе истрча против Веспрем во ЛШ

пред 2 недели
Црвено-црните во битка за четвртфинале

Вардарци пред невозможна мисија, бркаат 14 негатива на гостувањето кај Веспрем

пред 2 недели