Category: Тенис
србинот има 70 победи на ролан гарос во кариерата

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ повторно освои поен за кој се зборува

пред 6 часа
Колумбиецот Гарин следен противник

ФОТО: Ѓоковиќ маестрален, го „збриша“ Беранакис за 83 минути

пред 6 часа
Елиминација на втората носителка

ВИДЕО: Остапенко со лекција по тенис за Плишкова на Ролан Гарос

пред 7 часа
На омилениот турнир на Шпанецот

ВИДЕО: Надал загуби само четири гејма против Мекдоналд за пласман во третото коло

пред 1 ден
Неверојатен ден по откажувањето на Серена Вилијамс

ВИДЕО: Шок на Ролан Гарос, Бертенс изнесена со инвалидска количка

пред 1 ден
се огласи и полицијата со објаснување

ВИДЕО: Експлозија за момент ги прекина мечевите на Ролан Гарос

пред 1 ден
има акутна повреда на ахиловата тетива

ФОТО: Серена Вилјамс се повреди и го предаде мечот со Пиронкова

пред 1 ден
ШПАНЕЦОТ ПОДГОТВИ ТУЖБА

Вердаско најави тужба за Ролан Гарос

пред 1 ден
италијанскиот новинар доби добар одговор

Ѓоковиќ до новинар од Италија: Ти си ми омилен новинар, ама изгледа јас не сум ти тебе

пред 2 дена
швеѓанецот привлече внимание

ВИДЕО: Ѓоковиќ победи ама Швеѓанецот Имер го има потегот на мечот, но и патиките со слика на Србинот

пред 2 дена
србинот со неверојатен потег

ВИДЕО: За овој потег на Ѓоковиќ зборуваат сите на Ролан Гарос

пред 2 дена
швеѓанецот како да навиваше за ѓоковиќ

ВИДЕО: Ѓоковиќ за 99 минути го победи Швеѓанецот Имер кој играше со патики со ликот на Србинот

пред 2 дена
кога противникот ти е идол !

ВИДЕО: Каков апсурд, противникот на Ѓоковиќ игра со патики со негов лик !

пред 2 дена
Возбудувања на стартот на Ролан Гарос

ВИДЕО: Дебитанката Шериф добро ја намачи Каролина Плишкова 

пред 2 дена
Србинот денеска го почнува походот

Новак Ѓоковиќ со триумф на Ролан Гарос ќе испише историја во „опен ерата“

пред 3 дена
Следен противник Мекдоналд

ВИДЕО:Надал за помалку од два часа ја мина првата пречка на Ролан Гарос

пред 3 дена