Категорија: Тенис
пред 26 мин.

Погледнете кои сценарија одат во прилот на Србинот, а кои на Шпанецот

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ и оваа сезона водат за врвот на АТП листата по крајот на 2019, а тоа кој ќе биде поуспешен во оваа битка останува да видиме по Мастерсот во Лондон. По...

пред 8 часа

Ѓоковиќ загуби од Тием но има нешто добро и во тоа, следува спектакл

Новак Ѓоковиќ во три сета поразен од Доминик Тием со 7:6 (5), 3:6, 6:7 (5), ова значи дека за пласман во полуфиналето утре не очекува спектакл . Србинот по два часа игра е поразен,...

пред 18 часа

ВИДЕО: Неверојатен поен на Ѓоковиќ, Тием не знаеше што го снајде

Новак Ѓоковиќ води со 1-0 по првиот сет против Доминик Тием на завршниот Мастерс во Лондон. Србинот првиот сет го доби во тај брејк, еден поен во завршницита беше неверојатен,...

пред 21 час

По 450 победи, Цибулкова донесе неочекувана одлука

Доминика Цибулкова на 30 годишна возраст реши да се пензионира, оваа одлука  изненади многумна во светскиот тенис. Поранешната четврта тенисерка во светот ги шокираше...

пред 22 часа

ВИДЕО: Федерер остана во игра за пласман во полуфиналето

Швајцарскиот тениски АС, Роџер Федерер го совлада Беретини со 2:0 во второто коло од АТП шампионатот и со ова си ги задржи шансите за пласман во полуфиналето на завршниот...

пред 1 ден

Ѓоковиќ вечерва против Тием со победа ќе биде поблиску до број 1 на АТП

На завршниот Мастерс во Лондон, Новак Ѓоковиќ вечерва од 21 часот се среќава со Доминик Тием, со победа Србинот ќе се доближи до првото место на АТП листата. Поразот на...

пред 1 ден

Надал полуде на прашањето на новинар: Дали сериозно тоа ме прашувате?

Рафаел Надал вчера беше убедливо поразен од Александар Зверев, а по натпреварот еден новинар беше повеќе заинтересиран за приватниот живот на тенисерот. „Дали на вашата...

пред 2 дена

ВИДЕО: Неверојатниот Зверев со неверојатен поен го реши Надал

Германецот Александер Зверев за 85 минути го победи Рафаел Надал со 2-0, по сетови, 6-2 и 64 за прва победа на завршниот турнир во Лондон. Зверев играше доминатно, диктираше...

пред 2 дена

Надал играше очајно, Зверев го победи првиот на АТП листата

Германецот Александар Зверев го победи Рафаел Надал со 2-0 во првото коло од групата „Андре Агаси“ на завршниот Мастерс во Лондон. Зверев го реализира првиот сет со...

пред 2 дена

Мастерс Лондон: Циципас во два сета го реши Медведев

Стефанос Циципас го победи Данил Медведев со 2-0 во првото коло од „Андре Агаси“ групата на завршниот Мастерс во Лондон. Медведев не ја прикажа посакуваната игра, Циципас...