Категорија: Тенис
шпанецот со реална оценка за настаните на „адриа тур“

Надал: Ѓоковиќ не требаше да организира турнир, кога си број 1 во светот, одговорноста е голема

пред 1 нед.
легендарниот хрват има коронавирус

ФОТО: Нов позитивен случај во таборот на Новак Ѓоковиќ

пред 1 нед.
По оној со морбидна содржина во Сплит

ФОТО: Нов поздрав за Ѓоковиќ од Хрватска, графит со поинаква содржина

пред 1 нед.
британецот се подготвува за УС Опен

ФОТО: Мареј игра во Лондон, а го критикува Ѓоковиќ за Адриа Тур

пред 1 нед.
Додека шпанците го критикуваат Ѓоковиќ ...

ФОТО: Марка удри по Ѓоковиќ додека Надал е невнимателен на Ибица

пред 1 нед.
српскиот ас се огласи по критиките на адреса на Ѓоковиќ

Тиспаревиќ: Криво ми е поради Новак, но не сакам да го сожалувам

пред 1 нед.
Српската јавност е згрозена

ФОТО: Морбиден поздрав од Сплит за Новак Ѓоковиќ

пред 1 нед.
британецот долева масло на огнот...

Мареј: Не ме изненадува големиот број заразени на Адриа Тур

пред 1 нед.
Како сите да заборавија каков човек и хуманист е новак

ФОТО: Ѓоковиќ доби поддршка од поранешниот европски фудбалски првак

пред 1 нед.
хрватската кошаркарска легенда во одбрана на србинот

ФОТО: Ѓоковиќ нападнат од цел „Запад“, само хрватската кошаркарска легенда го брани

пред 1 нед.
Ѓоковиќ на удар на „западот“

Мајката на Ѓоковиќ: Мојот син им смета, едвај чекаа ваква ситуација

пред 1 нед.
медиумите од западот не му ја простуваат грешката

ФОТО: Л’Екип на насловна страна со „непослушниот бекхенд“ на Ѓоковиќ

пред 1 нед.
нанесена е голема штета на семејството, србија и хрватска

Светот го обвинува Ѓоковиќ, неговиот татко Бугаринот Димитров

пред 1 нед.
Реакција по низата критики на сметка на најдобриот светски тенисер

Иванишевиќ: Се слушнавме со Новак, не му е лесно, станавме дежурни виновници за политички поени!

пред 1 нед.
за среќа, неговите деца се негативни

Познати се резултатите од тестот за Ковид-19 на родителите на Новак Ѓоковиќ

пред 2 недели
пријателството на страна...

Мареј со критика кон Ѓоковиќ: Адриа Тур ја расипа сликата околу нашиот спорт

пред 2 недели