Category: Тенис
Аргентинецот во изминатите години се соочуваше со голем број повреди

ВИДЕО: Дел Потро повторно тренира! Малерозниот Аргентинец не се откажува, целта е настап на ОИ

пред 2 недели
Ковид-19 прави проблеми

Вимблдон ќе се игра седум дена подоцна, најверојатно пред публика

пред 2 недели
Пласман меѓу најдобрите осум

Лина Ѓорческа со нова блескава партија во Швајцарија

пред 2 недели
Главните тениски ѕвезди, на АТП турнирот во Монте Карло, ќе имаат различни привилегии

Еден во хотелски карантин, другиот не мора! Ѓоковиќ и Надал со различен третман во Монте Карло

пред 2 недели
Владата ја разгледува оваа можност поради Ковид-19

Ролан Гарос се одложува за неколку дена?

пред 2 недели
Избори пласман во третото коло

Импресивна победа на Лина Ѓорческа против Ксју Ванг

пред 2 недели
Медведев ја намали разликата

ФОТО: Ѓоковиќ ја започна 315 недела на врвот на АТП рангирањето

пред 2 недели
СПОРТОТ НЕ Е ПРИОРИТЕТ ВО ФРАНЦИЈА

Франција влезе во третата карантин фаза: Можно е повторно одложување на Ролан Гарос

пред 2 недели
ШВАЈЦАРЕЦОТ БИЛ ГОЛЕМ ШАМПИОН, НО НЕ И ГОЛЕМ ЧОВЕК

Татко му на Новак Ѓоковиќ: Федерер пред 15 години го напаѓаше Новак, знаеше дека е подобар од него

пред 2 недели
ВО МОМЕНТОТ МУ Е „СПАРИНг ПАРТНЕР“

ВИДЕО: Ѓоковиќ откри кој е негов наследник и „тајно оружје“ , тренираше со него пред турнирот во Монте Карло

пред 3 недели
Уште едно откажување

Халеп нема да игра во Мајами поради повреда на рамото

пред 3 недели
Британецот вели дека не му е судено

Мареј повторно се повреди, го откажа настапот на Мастерсот во Мајами

пред 4 недели
титула на вимблдон е императив за федерер

Федерер доби предупредување, ако сакаш да победиш на Вимблдон ќе мора да го победиш Србинот

пред 4 недели
Ќе игра ли некој на овој турнир?

Ѕвездите му го свртеа грбот на Мастерот во Мајами, добија ново откажување

пред 4 недели
ВЕЛИ СРПСКИ МЕНАЏЕРИ СМИСЛИЛЕ ПЕКОЛЕН ПЛАН

Српска манекенка: Ми нудеа 50-60 илјади евра да го одведам Ѓоковиќ во кревет и да му го уништам бракот

пред 4 недели
Славеше во Акапулко

ВИДЕО: Зверев преку Циципас до 14 трофеј во кариерата

пред 4 недели