Category: Зимски спортови
порадИ пандемијата една земја нема да учествува на игрите

Прв официјален бојкот на Олимписките игри во Токио

пред 7 мес.
хорор пад на танде

ВИДЕО: Страотен пад на Норвежанецот Танде, со хеликоптер пренесен во болница

пред 7 мес.
Ја затрупала лавина

ФОТО: Загина поранешна светска шампионка во сноубординг

пред 7 мес.
Во светскиот куп

Спустот во Залбах откажан поради магла

пред 8 мес.
На светскиот шампионат во Оберстдорф

ВИДЕО: Македонските скијачи со настап во квалификациите во Оберстдорф, Ана Цветановска со најдобар резултат

пред 8 мес.
ДВА ЗЛАТНИ МЕДАЛИ ЗА ШВАЈЦАРКАТА

ВИДЕО: Лара Гут Бехрами повторно златна- најдобра и во велеслалом во Кортина д’Ампецо

пред 8 мес.
втор златен медал за австриецот на мундијалот во кортина

ВИДЕО: Во сенка на инцидентот на Бауман, Австриецот Крихмајер освои злато во спуст на светското во Кортина

пред 8 мес.
какво излетување на бауман

ВИДЕО: Бауман едвај се извлече, крв на лицето на Германецот по инцидентот на спуст трката во Кортина Д’Ампецо

пред 8 мес.
доминација на швајцарките на светското првенство

ВИДЕО: Корин Сутер доминираше во атрактивната спуст дисциплина, злато на Мундијалот во Кортина

пред 9 мес.
прв златен медал за австриецот на светските првенства

ВИДЕО: Австриецот Крихмајер освои злато на светското првенство во Кортина Д’Ампецо

пред 9 мес.
конечно стигна до златниот медал на светките првенства

ВИДЕО: Лара Гут Бехрами конечно освои златен медал на светските првенства

пред 9 мес.
Неверојатна бура го помести стартот

Поради снежно невреме одложен е почетокот на СП во скијање

пред 9 мес.
рекации од скијачите, бараат укинување на скокот

ОБЈАВЕНИ ДЕТАЛИ: Кринбил има тешки повреди по страотниот спуст

пред 9 мес.
деталите од повредата се очекуваат во текот на денот

ВИДЕО: Страотен пад на Швајцарецот Кринбл на спустот во Кицбил со речиси 150 км/ч

пред 9 мес.
Италијанката имаше одличен ден

ВИДЕО: Софија Гоџа доминантно до победа во Сент Антон

пред 10 мес.
французинот доминира во велеслалом

ВИДЕО: Пинтуро победи во Аделбоден, ужасно излетување од патеката на Американецот Форд

пред 10 мес.