Category: Зимски спортови
Италијанката имаше одличен ден

ВИДЕО: Софија Гоџа доминантно до победа во Сент Антон

пред 1 нед.
французинот доминира во велеслалом

ВИДЕО: Пинтуро победи во Аделбоден, ужасно излетување од патеката на Американецот Форд

пред 1 нед.
ужансен инцидент во аделбоден

ВИДЕО: Страотен пад на глава на американскиот скијач Форд во Аделбоден, со хеликоптер префрлен во болница

пред 1 нед.
неверојатен успех на полјакот

Хет-трик на Камил Штох на „Четири скокалници“, велезе во легендите на турнеата

пред 2 недели
ПОЛЈАКОТ БЕШЕ НЕВЕРОЈАТЕН

ВИДЕО: Ова е рекордниот „лет“ на Кубацки во Гармиш-Партенкирхен

пред 2 недели
полјакот постави рекорд во Гармиш-Партенкирхен

Кубацки со рекорд до победа во Гармиш на турнеата „Четири скокалници“

пред 2 недели
Германецот најдобар пред своите сограѓани

ВИДЕО: Гајгер победи во Оберсдорф во „вовдениот лет“ од четирите скокалници

пред 3 недели
веднаш е пренесена во болница

ВИДЕО: Страшна повреда на Австријката Шмидхофер, со 115 км/ч излета од патеката во Вал Дизер

пред 1 месец
прва трка сезонава во супервелеслалом

ВИДЕО: Кавизел победи на Супервелеслаломот во Вал Дизер

пред 1 месец
на американката и е потребен адреналин

ВИДЕО: Легендарната скијачка Линдзи Вон плива со јато ајкули

пред 3 мес.
Вчера стартуваа и дамите

Стартуваа и скијачите, дебитантски триумф на Норвежанецот Братен

пред 3 мес.
Премиерата со женски велеслалом

Скијачите стартуваат за две недели

пред 4 мес.
Поранешната олимписка шампионка замина во пензија

Ребенсбург: Ова не е лесна одлука за мене, по 13 години решив да се повлечам

пред 5 мес.
Аферата ја откри иконата на француското уметничко лизгање

Скандал во Франција – десетина тренери по уметничко лизгање обвинети за сексуално злоставување

пред 6 мес.
американката може да се испроба и во октагон

ВИДЕО: Линдзи Вон се уште изгледа фантастично како резулат на напорните тренинзи

пред 8 мес.
како се подготвува за новата сезона

ФОТО: Шифрин во едно поинакво издание, од снег на песок

пред 9 мес.