Category: Зимски спортови
згасна еден млад живот

ФОТО: Почина професионален хокеар од НХЛ на само 25 години

пред 9 мес.
Родилките во паника ги извлекуваа своите бебиња

Лична драма на Ивица Костелиќ: Сопругата ги спасувала близнаците по земјотресот во Загреб

пред 10 мес.
емотивно видео на скијачот костелиќ кое мора да се погледне

ВИДЕО: Ова беше мојот дом, сега е избришан од лицето на земјата

пред 10 мес.
Ден за паметење во Бад Митерндорф

ВИДЕО: Неверојатен скок на Кобајаши од 242.5 метри, победа за Крафт

пред 11 месец
Ден за паметење во светското скијање

ВИДЕО: Историска победа на Клемент Ноел во Светскиот Куп

пред 11 месец
доминација на италијанките во сочи

ВИДЕО: Брињоне победи на супервелеслаломот во Русија

пред 12 мес.
Причината е големата количина на снег

Откажан спустот за жени во Сочи

пред 12 мес.
спуст во светскиот куп

ВИДЕО: Германецот Дресен победник на домашно тло во Гармиш

пред 12 мес.
американката е лидер во генерланиот поредок и супервелеслалом

Микаела Шифрин победи на супервелеслаломот во Банско

пред 12 мес.
преносот австријците го вршеа со 44 камери

ВИДЕО: Мајер победи на спектакуларната патека во Кицбил

пред 12 мес.
на сусптот од светскиот куп

ВИДЕО: Италијанките доминираа во Банско, тројна победа

пред 12 мес.
Норвежанецот е „Крал“ во супервелеслалом

ВИДЕО: Јансруд ја оправда фаворитската улога на супервелеслаломот во Кицбил

пред 12 мес.
Прв триумф за Клара Дире

Клара Дире е победничка на паралелниот велеслалом во Сестриере

пред 12 мес.
Втора победа на Ноел

Клемен Ноел е победник на слаломската трка во Венген

пред 12 мес.
го превзеде водството во спуст

ВИДЕО: Фојц победи на спустот во Венген

пред 12 мес.
На зимските младински олмписки игри

ВИДЕО: Мирко Лазаревски заврши на 40-то место во слалом

пред 1 година