Цибона создава моќен тим за следната сезона, го договори Квинси Милер  кој игра на позицијата крилен центар а настапуваше во НБА и ја има освоено АБА лигата.

Милер има 26 години, со Цибона потпиша договор со важност на една година. Крилниот центар играше три сезони во НБА лигата кај Денвер, Со Црвена Звезда ја совои АБА лигата и беше избран за играч во втората петорка во Евролигата.