Младата НБА ѕвезда, Лука Дончиќ на својот Инстаграм профил повторно објави видео на кое Словенецот се реласкира во својот автомобил со музиката на легендарниот Тоше Проески.

Познато е дека Словенецот е фан на нашата музичка легенда и многу често, а во моментот се подготвува за вторито дел од сезоната на НБА лигата, во која неговиот Далас треба да го потврди пласманот во плејофот.