Леброн Џејмс и официјално му го подари дресот со број 23 на новата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс и нов оиграч Ентони Дејвис.

Откако досегашниот играч на Њу Орлеанс Пеликанс стави потпис на договорот со тимот од Калифорнија, двајцата кошаркари се фотографиира со дресот со број 23 која по само една сезона го менува кошаркарот.

Џејмс вети и го исполни своето ветување.