Форбс ја објави листата на највредните клубови во НБА лигат, иако немаат некои позначајни резултати, Њујорк е клубот кој вреди најмногу, неверојатни 4,6 милијарди долари.

На листата во топ 10 се наоѓаат ЛА Лејкерс, Голден Стејт, Чикаго…