Кошаркарот на Денвер Нагер, Никола Јокиќ на крајот од сезоната ќе влезе во друштво со Вилт Чемберлен и Леброн Џејмс.

Србинот заедно со овие две легенди ќе стане третиот кошаркар во историјата на НБА, кој три последовни сезони ќе ја предводат својата екипа во три статистички категории-поени, скокови и асистенции.

На Џејмс ова му успеа во периодот од 2011. до 2013. година, односно Чемберлен од 1965. до 1967. година.