Еден од најдобрите играчи на Денвер, Никола Јокиќ се појави на настан на неговиот поранешен клуб, Мега Бемакс заедно со Новак Ѓоковиќ.

Српскиот репрезентативец сериозно ослабел за време на карантинот, трансформација која ги шокираше неговите фанови.