Капитените на екипите на претстојниот Ол-стар натпревар, Леброн Џејмс и Јанис Адетокумбо ги избраа играчите за спектаклот во Чикаго.

Леброн во составот ќе ја има сензацијата од Словенија, Лука Дончиќ, потоа  Србинот Никола Јокиќ, покрај нив уште се наоѓаат, Ентони Дејвис, Кавај Ленард, Џејмс Харден, Дејмијан Лилард, Бен Симонс, Џејсон Тејтум, Крис Пол, Расел Вестбрук и Домантас Сабонис.

Јанис Адетокумбо ги избра , Џоел Ембид, Паскал Сијакам, Кемба Вокер, Треј Јанг, Крис Мидлтон, Бем Адебајо, Руди Гобер, Џими Батлер, Кајл Лаури, Брендон Инграм и Донован Мичел.