Ентони Дејвис од следната сезона ќе биде дел од ростерот на ЛА Лејкерс. Оваа информација го развесели Леброн Џејмс кој со нетрпение ја очекува соработката со најдобриот играч во оваа сезона на Њу Орлеанс. Инграм, Бол и Харт и уште три пика од првата рунда заминуваат во спротивен правец на сметка на договорот со Ентони Дејвис.

 

View this post on Instagram

 

AD on da way!! @antdavis23 🤣. Let’s get it bro! Just the beginning..👑 #LakeShow

A post shared by LeBron James (@kingjames) on