Македонската кошаркарска репрезентација пристигна во Перм, а денеска го одработи единствениот тренинг во пресрет на утрешниот дуел против Русија.

Избраниците на Александар Тодоров се апсолутнит аутсајдери против „Зборнаја“ и се освен пораз ќе биде вистинска сензација.

За потсетување Македонија на првиот дуел загуби на домашен паркет од Естонија, со која треба да ја бркаме втората позиција која води на ЕП во 2021 година.