НБА лигата го објави „возниот ред“ за натпреварите на Божиќ, ќе уживаме во супер спектакл на програмата мечеви на Лејкерси и но и Лука Дончиќ со Далас.

Денот ќе започне со мечот Мајами и Њу Орлеанс, потоа следуваат дуелите Милвоки и Голден Стејт, Бостон и Бруклин и Денвер и Клиперс…