Паузата поради Ковид-19 заврши, најсилната кошаркарска лига на светот вечерва се враќа на програмата.

Продолжението на оваа натпреварувачка годиниа носи два дуели по полноќ:

До крајот на сезоната останаа уште 88 натпревари, ќе се играат во „Дизни Ворлд“ каде што сите екипи се повеќе од еден месец.