Претседателот на САД, Доналд Трамп, ја нарече ужасна веста за загинувањето на кошаркарската легенда Коби Брајант.

По соопштението дека големиот кошаркар Коби Брајант и тројца други луѓе загинаа при рушење на хелихоптер во Калифорнија. Тоа се ужасни вести“, напиша тој на својот твитер профил.