Работнички го победи Еуро Никел  минимално со 76-74, клучно за победата беше резултатот во второто полувреме.

Екипата од „Градски Парк“ во последниот период беше подобра со  26-19 и заслужено дојде до победа.

За Рботнички ова беше 11. победа во Суперлигата, Еуро Никел 2005 го запиша петтиот пораз. Најефикасни во составот на Работнички беа Младеновски со 17, Мијатовиќ со, Питс уфрли 13 и Николовски со 11 поени.