Кошаркарите на Гостивар остваорија голема победа на домашен терен, откако го совладаа Работнички со 91:65 во 4 коло од Првата лигата.

Домаќините одиграа одлично во текот на целиот натпревар а завршниот удар го зададоа во последната четвртина.

Ворку со 24 поени беше најефикаснен во победничкиот тим.

ПРВА ЛИГА – МАЖИ

РЕЗУЛТАТИ И ДВОЈКИ 4. КОЛО

ФЕНИКС 2010 – АНГЕЛИ 83:80

МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ – КУМАНОВО 2009         86:71

ГОСТИВАР – РАБОТНИЧКИ        91:65

ТФТ – МЗТ СКОПЈЕ УНИ БАНКА            91:85

НАВИКО АКАДЕМИЈА ФМП – ЕУРО НИКЕЛ 2005  80:65

НЕДЕЛА:

18.30: ПЕЛИСТЕР – КОЖУВ

Сала „Боро Чурлевски“ – Битола