Американските медиуми пишуваат дека кошаркарите на Хјустон, Крис Пол и Џејмс Харден наводно имале голема караница и повеќе не сакаат да играат заедно.

Пол синоќа побарал трејд од Хјустон, а Харден поставил ултиматум до управата дека мора еден од нив двајца да замине од екипата.

По оваа информација се поинтересно ќе биде на кошаркарскиот пазар во НБА лигата предстпјното лето.