Кошаракрскиот клуб и член на АБА лигата Игокеа доведе големо засилување за следната сезона откако нов член на овој тим е Американецот Кинан Еванс.

Тој студираше на универзитетот Тексас Тек и минатата сезона настапуваше за развојната екипа на Мемфис Гризлис.

Претходно Игокеа го доведе хрватскиот ветеран Марко Томас, а од оваа сезона екипата ќе ја води поранешниот тренер на Црвена Звезда и Лиетвус Рутас, Александар Трифуновиќ.