Хрватскиот интернационалец, Иве Иванов кариерата ќе ја продолжи во Задар. Ова го потврдија од новиот клуб на Иванов.

Иванов одигра една сезона во дресот на МЗТ СКопје и ја освои титулата во домашното првенство. Тој заминува во екипата која ги победи „Металците“ во плеј-офот за влез во првата АБА лига.