Првата ѕвезда во НБА лигата, Леброн Џејмс одлучи да ја одбие последната понуда од Кока Кола и да потпише договор со најголемиот ривал на оваа светска компанија, Пепси.

Медиумите од САД потврдија дека 18 годишната соработка на кошаркаркот на ЛА Лејкерс и Кока Кола, па преминот во Пепси ќе ја одбележи оваа 2021 година во битката на гигантските компании за потписот на најголемите спортски ѕвезди.