Во Америка во тек се големи протести после смртта на Џорџ Флојд, Афроамериканецот беше брутално убиен, кошаркарот на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс постави прашање на твитер.

Леброн ја криткуваше политиката во Америка, смета дека Афромаериканците не се баш пожелни, го посочи последниот инцидент како доказ.

„Зошто Америка не нè сака, тоа е тажно“ – напиша Леброн.