Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ ќе си замине од Хувентуд откако веќе се договорил со Валенсија.

Шпанскиот прволигаш успеал да го убеди Димитријевиќ за повеќгодишна соработка, сите детали се утврдени и наскоро ова ќе биде официјализирано.

Управата на Валенсија и минатата година се обиде а го донесе Димитријевиќ, но тогаш од Хувентуд не беа подготвени за таков развој на настаните.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by InsideBasket (@inside_basket)