Српскиот кошаркарски стратег ги загуби нервите за време на еден тајм аут во поразот на Фенербахче од ЦСКА Москва од 88:70.

Жељко Обрадовиќ важи за темпераментен и нетолерантен човек но ова што го направи денеска ги минува сите граници на дозволеното во спортот.

Фенербахче денеска го запиша шестиот овосезонски поразо по осум кола во Евро Лигата.