Двајцата најдобри играчи на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис потпишаа нови договори со шампионот во НБА лигата.

Дејвис се согласил на петгодишна соработка според која ќе заработи 190 милиони долари.

Леброн Џејмс потпиша двегодишен договор за вкупна плата од 85 милиони долари.