Грчкиот кошаркарски гигант, Олимпијакос упатил понуда до Милош Теодосиќ вредна 2,5 милиони евра, јавуваат медиумите од Србија.

Олимпијакос му нуди на Србинот договор со важност на две години, интересно е тоа што , Теодосиќ минатата сезона немаше клуб, се реши да одмара по настапите во НБА  кај екипата на ЛА Клиперс но играше за репрезентацијата на Србија.

Теодосиќ добар дел ос кариерата ја мина кја Олимпијакос каде настапуваше од 2007 до 2011 година .