Легендата на македонската кошарка и претседател на КФСМ, Перо Антиќ се прости со Душан Дуда Ивковиќ.

Неверојатниот тренер кој денеска почина и ја потресе јавноста на балканот но и во Европа, го предводеше Олимпијакос во времето Антиќ беше дел од овој тим со кој во 2012 година славеа во Евролигата.

„Ти благодарам за се „коуч. Почивај во мир. Дуда.“ – гласи пораката на Антиќ на Инстаграм.