Најдобриот кошаркар на Голден Стејт, Стеф Кари, се здоби со скршеница на левата дланка на средбата со Феникс кој запиша победа 110-121.

Кари се повреди во текот на средината на третата четвртина, се судри со Бејнсом од Феникс кој падна на дланката на Кари кој мораше веднаш да го напушти натреварот.