Македонската кошаркарска репрезентација го претрпе вториот пораз во вториот меч од квалификациите за Европското првенство во 2021 година, избраниците на Тодоров, беа надиграни од Русија со 77:67 во Перм.

Македонија е поразена, но не се посрамоти, напротив, одигравме за две класи подобро од мечот со Естонија.

Најефикасни во нашиот тим беа: Витингтон и Магдевски со по 14 поени, Војдан Стојановски постигна десет.

ВИДЕО  ПРВО ПОЛУВРЕМЕ :

ВИДЕО ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: