Атланта го шокираше Денвер со 125-121, со ова заврши серијата од четери победи на Нагетс кој изненадувачи одигра лошо.

Тре Јанг блескаше на средбата со 42 поени, Атланта ја запиша третата победа во низа а вкупно четврта сезонава.

Лејкерси запишаа триумф  над Феникс со 115-123, Ентони Дејвис беше најефикасен со 24 поени и 12 скока, Кајл Кузма постигна 23 , Леброн Џејмс натпреварот го заврши сп 19 поени на што придодаде седум скока и 11 асситенции.

РЕЗУЛТАТИ:

Јута – Бруклин 119-114, Филаделфија – Кливленд 98-97, , Мајами – Детроит 117-108, Чикаго – Њујорк 120-102, Денвер – Атланта 121-125, Феникс – ЛА Лејкерс 115-123 и Индијана – Оклахома 111-85.