Тимот на Милвоки го запиша третиот пораз во низа откако утринава загубија од  Денвер со 109-95.

Мареј со 21 поен i Милсап оствари дабл-дабл,  20 поени и 10 скокови најдобри во составот на Денвер, Корвер со 23 поени се истакна кај Милвоки

Атланта и Шарлот одиграа трилер натпревар со две продолженија, победија со 143-138, најефикасни кај победничката екипа беше Јанг со 31 и Колинс со 28 поени.

Актуелниот шампион Торонто беше поуспешен од Јута, запиша победа со 101-92.

Резултати:
Атланта – Шарлот 143:138 (по две продолженија)
Денвер – Милвоки 109:95
Јута – Торонто 92:101.