Денвер загуби од Далас на домашен паркет, 106-109, Јокиќ постигна „трипл-дабл“, Дончиќ се радуваше на победа.

Во Балканското дерби Јокиќ со 10 поени, 10 асистенции и 10 скокови блескаше кај Далас, за Србинот ова беше втор „трипл-дабл“ сезонава но залудно, не се радуваше на победа.

Дончиќ мечот го заврши со 12 поени и беше најефикасен кај Далас од стартерите на тимот.