Кошаркарите на Јута стигнаа до третата последовна победа на Далас со  123-119, во меч на кој повторно за Маверикс не настапи Лука Дончиќ.

Словенецот се наоѓаше на клупата за резерви, а токму пред него Хрватот Бојан Богдановиќ го имаше потегот на мечот.

Бекот на Џез ја воодушеви публиката откако со едба баскет финта го мина Кристап Порзингис.