Голем инцидент се случи на натпреварот меѓу Теута и Тирана во шампионатот на Алабија во кошарка.

Пред крајот на натпреварот, Бруно Далиу нападна еден од тројцата судии и буквално го нокаутираше… Реагираа соиграчите и спречија катастрофа со оглед на силинита на ударите.

DHUNA..

E PATOLERUESHME KJO GJE…

Gepostet von Gazeta Shkodra Sport Online am Samstag, 23. November 2019