Бостон убедливо го порази Кливленд со 141-103, победа која е остварена со тотална доминација во сите периоди, првиот со 38-21, во третиот со резултат 41-27.

Блескаа кај Бостон  Браун со 33 од нив дури 20 во третата четвртина,  и Вокер со 21 поен. Во поразениот тим се истакна Секстон со 13 поени.

Сан Антонио го прегази Вашингтон со 121-101, најдобри поединци во победничкиот тим беа  Бредли Бил со 31 поен и Робинсон со 16 поени.

Резултати:

Индијана – Торонто 102-107, ЛА Клиперс – Оклахома 108-100, Орландо – Шарлот 104-107, Милвоки – Атланта 129-115 и Портланд – Њујорк 116-113.