Турчинот, со македонски корени, Чеди Осман синоќа за својот Кливленд Кавалирс го имаше потегот на вечерта во НБА лигата.

Во мечот против Оклахома, родениот Охриѓанец го проигра својот соиграч Секстон со спекталуарна асистенција од земја, додавање кое притоа мина меѓу нозете на Галинари.

Овој потег наиде на воодушевување и кај домашните фанови на „Тандер“.

 

Allen Iverson, is that you? 😳

Allen Iverson, is that you? 😳

Gepostet von I <3 Basketball am Donnerstag, 6. Februar 2020